Strona Główna · Intencje Mszalne · Artykuły · Linki · Kontakt · Download · Kategorie Newsów · Nr Konta Bankowego BS Jawor O/Bolków 26 86471059 0411 3700 2004 0001 30 Listopad 2015
Parafia św.Jadwigi w Bolkowie
Ogłoszenia
Formalności kancelaryjne
Schematyzm Dekanatu Bolków
Świątynie gminy Bolków
Kronika Parafialna
Coś dla młodzieży...
Liturgiczna Służba Ołtarza Bolków
Ostatnie Artykuły
Droga Krzyżowa ulica...
Konkurs na najpiękni...
I Parafialne Kolędow...
Kolędowe podziękowanie
Wyniki X Diecezjalne...
Liturgia dnia
Parafiada po sadowsku


Parafiada po sadowsku


Uroczystość święta patrona kościoła czyli odpust był okazją do specjalnego spotkania mieszkańców obu wsi - Sadów Dolnych i Sadów Górnych, należących do jednej parafii w Sadach Górnych.
Zarówno organizacja działająca przy kościele, Rada Parafialna, jak i inne istniejące w obu wsiach stowarzyszenia, a także aktywni mieszkańcy obu sołectw, zaprosili wszystkich na pierwsza w swej historii parafiadę wiejską.
Po wspólnym udziale w uroczystej mszy świętej, wspólnej procesji wokół kościoła pw.Narodzenia NMP w Sadach Górnych po liturgii, która odprawiona została w niedzielne południe, jej uczestnicy nie musieli udawać się do domów na niedzielny obiad. Bo inni mieszkańcy obu wsi zaoferowali im same smakołyki: pierogi z kilkoma rodzajami farszu, placki ziemniaczane, w tym po węgiersku, kiełbaski, chleb ze smalcem i ogórkiem ze studni(!), ciasta itp. itd. Do tego zaproponowano strawę duchową oraz tak ogromną liczbę konkursów dla każdej grupy wiekowej i płci, że warto było zastanowić się nad pozostaniem na przedkościelnym placu. Tym chętniej, że słoneczna pogoda zapraszała równie mocno. Przed mieszkańcami obu Sadów zaprezentowali się Szczepan Napora z monologiem o wsiach, zespół Echo z Bolkowa z ludowo – biesiadnym wesołym repertuarem, wolbromska Metamorfoza z charlestonem i czarnym rockiem.
Bogumiła Ogrodniczak i Bernarda Pawłowska – Waligóra przy pomocy młodych mieszkanek obu wsi raz za razem ogłaszały konkursy rekreacyjne i sprawnościowe. - Mamy zaplanowane 28 konkursów – zdradziła nam przy pierwszej serii turnieju B.Pawłowska – Waligóra. Zwycięzcą jednego z konkursów został proboszcz sadowskiej parafii, ksiądz Grzegorz Góra, który przepasany fartuszkiem pierwszy ubił białko jaja na pianę. Będzie miał zapas ziemniaków na jakiś czas, bo nagrodą w tym konkursie był worek pełen pyrów. Najmłodsi ścigali się m.in. w konkursie „wiódł kulawy ślepego”, dmuchaniu baloników i slalomie z piłką. Panowie z Sadów Dolnych i Sadów Górnych stanęli po dwóch stronach liny, która przeciągana także dwa razy dała zwycięstwo tym z dolnego Sadu. Ale była to pierwsza parafiada – za rok, podczas następnej rachunki mogą zostać wyrównane. Jedną z najbardziej zadowolonych z udziału w parafiadzie była kilkuletnia Natalia. - Od rana powtarzała w domu, że wygra dziś rower – mówiła jej mama. I Natalia naprawdę odjechała do domu rowerem, który wylosował dla niej ksiądz spośród wielu losów. Uczestnicy wszystkich konkursów i zabaw, dostawali nagrody. Najmłodsi zabawki, które podarowali im sponsorzy oraz Urząd Miejski w Bolkowie, starsi z „beczuszkę piwa”, a także talony na obiad, kolacje we dwoje lub do solarium.
Przewodniczącą Rady Parafialnej kościoła w Sadach Górnych jest Bogumiła Ogrodniczak, w jej skład wchodzą: Bernarda Pawłowska – Waligóra, Teresa Ozimek, Monika Borkowska, Barbara Krosnowska, Edyta Czerwińska, Wojciech Klein, Jacek Turlejski, Andrzej Biegalski, Jan Broda. Organizatorami parafiady byli, obok Rady Parafialnej, także OSP w Sadach Dolnych i Sadach Górnych, rady sołeckie obu wsi, sołtysi Sadów Górnych – Edyta Czerwińska i Sadów Dolnych radny Jan Broda. Gratulacje za wkład w organizację pierwszej sadowskiej parafiady należą się również rzeszy młodych ludzi, którzy byli bardzo widoczni i pomocni.

Emma
Nowa Gazeta Jaworska
Diecezja Świdnicka
Zdjęcia panoramiczne kościoła


Domowy Kościół

www.dk.oaza.pl

Niedziela

www.niedziela.pl

Gość Niedzielny

www.goscniedzielny.wiara.pl

Radio Maryja

www.radiomaryja.pl

Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 24
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: afanta
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie